Araç Kiralama Pazarı Nasıl Olur

Araba veya kamyon kiralama uzman hizmetleri, pandemik Covid-19’un gezegeni vurması öncesinde ivme kazandı. İşletmeler, mevcut pazardaki fırsatlardan yararlanıyor ve bugün insanların arasında bir otomobil kiralamanın temel avantajları konusunda tanınırlığı artırıyor. Otomobiller ve kamyonlar, yetersiz park yeri, bakım, değer gibi unsurlar nedeniyle kendi arabalarını almaya yatırım yapmaya hazır olmayan bireyler için ekonomik ve uygun bir seçim oluyordu.

Ancak koronavirüsün tüm küresel şirketlerin önüne geçmesinin ardından, konuların araç kiralama dahil her sektöre göre ayarlanması çok muhtemel. İşletmelerin işleyen tekniklerini değiştirmeleri ve yeniden kazanmak için bazı ekstra adımlar atmaları gerekecek. Alışveriş yapanlar inancına sahip olacak ve organizasyonlarını yeniden hedefe ulaştıracak. Virüsün 1 insandan diğerine ve çevreye kesinlikle aktarılabilir olduğu düşünüldüğünde, tüketiciler toplu taşıma ve araba paylaşımı şirketlerinden yararlanma konusunda isteksizdir. Bu özel senaryoda, corona’da motorlu araç kiralama seçimi muhtemelen diğer ulaşım çözümlerinden daha fazla istenecektir. Şirket sağlayıcılarının, alışveriş yapanların otomobillerinin iyiliği ve temizliği konusunda son derece dikkatli olması gereken şey budur.

Araba kiralama pazarının Covid-19 süresince / sonrasında karşılaştığı zorluklar

Gezegen sıkı bir tecrit altında olduğundan, hastaneler ve idari işyerleriyle birlikte günlük arzular, bakkallar ve profesyonel tıbbi perakendeciler gibi sadece temel küçük Sakarya araç kiralama işletmeler açık olabilir. Ne yazık ki, corona’da araç kiralama “temel ihtiyaçlardan” daha azını karşılamıyor ve bu nedenle sektör önümüzdeki günlerde küçük bir zaman geçirmek zorunda kalabilir. Kurulum sağlayıcıların yanı sıra araç kiralama işi girişimlerinin karşılaştığı sorunları tanımamıza izin verin.

Garajı kiralayan satıcılar veya şirket sağlayıcıları, her ay kira bedelini ödemek zorunda oldukları için, piyasadaki kayıplara rağmen ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalıyorlar. Bu aynı zamanda tedarikçileri para biriktirmek için şirketlerini kapatmaya da zorluyor. Buna ek olarak, garajın ideal olmaması ve sıkı yönergelerle kilitleme süresinin yükseltilmesi durumunda, sağlayıcı kayıplara bir kez daha katlanmak zorunda kalacaktır. birçok endüstrinin gelişimi. Alıcıların onlara gitmesi ve kafa kafaya etkileşim kurması gereken birkaç şirket var. Bu işletmeler, müşterilerin imzaları ve diğer uygun dosyalar ile birlikte kağıt üzerinde kabulü için konuşur. Araç kiralama hizmetleri de bunlardan biridir. Sürücü / tüketici anlaşmaya işaret etmeli, ehliyet kopyalarını diğer önemli dosyalar ile birlikte bir itme için arabayı seçmeden hemen önce mağazaya göndermelidir. Mevcut durumda, bu da pazarın karşı karşıya olduğu bir başka önemli engeldir.Teslimat için iyileştirilmiş ihtiyaç Koronanın kilitlenmesi ve açılması sırasında, insanlar sorunları almak ve bitirmek için evinizden dışarı çıkamazlar. Bu, ev nakliye manifoldunun değerini yükseltti. Tüketiciler her gün İnternetten ihtiyaçlar, yiyecekler ve yiyecek satın alıyorlar. Ve bu nedenle, bir araba veya kamyon kiralamak istemeleri durumunda, alternatif almanın bir alternatifi olarak, konut nakliyesi ve benzeri için teslimat istiyorlar. Müşteri artık ekosistemi, başlamak için giriş yapmak yerine teslimat 1’in ek olarak teşvik edilebileceği her yerde çağırıyor.

Esnek politikalar için gerekli

Dünya ekonomisi belirsiz bir durma noktasına geldiğinden, araç kiralama şirketlerinin operasyonel politikalarının müşteri ihtiyacına ve pazardaki koşullara bağlı olarak değiştirilebilmesi için çevik olması gerekir. bu pandemide öncelik. Herkes kendini dezenfekte ve çevreyi temiz tutmak için ek çaba sarf ediyor. Buna ek olarak, insanlar her zaman ittikleri veya kiraladıkları otomobillerin temizliği konusunda istekli olmuşlardır. Sonuç olarak, mevcut durumda, kendilerini koronavirüsten ve bir enfeksiyondan korumak için arabalarında temizleme prosedürü ve hijyen konusunda daha dikkatli olacaklar ve uyaracaklardı. Araç kiralama organizasyonları, politikalarını kilitlenmeye karşı korumalı olarak revize etmelidir, öyle ki alışveriş yapanların, kilitlemeden sonraki fazladan günleri gerçekten satın alması gerekmez. Bir müşteri, olumsuz rahatsızlıklar nedeniyle aracı iade etmekte zorlanıyorsa, ek veya genel masraflar ödemek zorunda kalmadan muaf tutulmalıdır. Bu tür ödenekler, artık otomobil kiralama girişimlerinin müşterileri elinde tutması ve yenilerinin dikkatini çekmesi için bir gerekliliktir.